Kasutusjuhend

(1) Sisukord: 2- Ettevõte; 3-Tervitus; 4- Meist; 5-Info kasutusjuhendi kohta; 6- Ohutus; 7-Hoiustamine ja transport; 8- Kajaki hooldus; 9- Gelgoat pinna parandus; 10- Surfski kajaki hooldus 11- Treeningkajaki hooldus; 12- Garantii; 13- Garantii nõude esitamine; 14-Kontaktandmed.

(2) SeaBird Designs of Norway

(3) Aitäh, et oled valinud SeaBird Designs kajaki! Tervitame Sind, SeaBird Designs of Norway perekonna uus liige, tere tulemast aerutamise imelisse maailma! Siin, omaniku kasutusjuhendis, on praktilised juhendid, mille eesmärgiks on ohutu liiklemise tagamine kõikidel veekogudel. Len Ystmark.

(4) Meist. SeaBird Designs asutati 2006 aastal Norras. Oleme üks Euroopa kiiremini kasvav kajaki ettevõte. Meil on rohkem kui 80 edasimüüjat enam kui 30 riigis üle maailma. SeaBird Designs kajakid on juba kaheksa aastat olnud enimmüüdud kajakid Norras. Meie toodangus on 40 unikaalset ja erilist kajaki mudelit, mis on jagatud järgmistesse kategooriatesse: merekajakid, sport-kajakid, surfski kajakid ja harrastus- ja kalastuskajakid. Meie eesmärgiks on pakkuda oma klientidele kõrgekvaliteetseid kajakke ja aere turu parimate hindadega.
SEABIRD DESIGNS ÄRIMUDELI KOLM PEAMIST PUNKTI:
INNOVATSIOON: Püüame pidevalt pakkuda uuenduslikke tehnoloogialahendusi, uut kujundust ja uusi mudeleid
KVALITEET: Oma pühendumisega tagame, et kõik meie valmistatud kajakid on esmaklassilised
HINNA KVALITEEDI SUHE: Kvaliteet mõistliku hinnaga. Püüame pidevalt leida võimalusi kulude minimeerimiseks ja kvaliteedi optimeerimiseks.


(5) Info kasutusjuhendi kohta. Ilmselt juba tead, et kajakiga aerutamine on lõbus ja väga põnev spordiliik. Omalt poolt tahame veenduda, et saaksite kajaki elamust täielikult nautida, samaaegselt olles teadlik, et turvalisus ja kajaki eest hoolitsemine on hädavajalikud. Mitmed allpool kirjeldatud teemad on ilmselt juba teada, kuid tõstame need siiski esile, sest mõned neist võivad olla ununenud. Loodame ja usume, et Sul on ees mitmeid põnevaid ja lõbusaid aastaid SeaBird Designs kajakiga.

(6) Ohutus. Aerutamine on lõbus ja väljakutseid esitav spordiala, millega võivad tegeleda kõik, olenemata soost ja vanusest. Ohutus on midagi, millesse tuleb suhtuda tõsiselt ja on oluline juba eelnevalt pöörata tähelepanu olukordadele, mis vee peal juhtuda võivad. Selle juhendi eesmärk on juhendada juba enne veekogule minekut. Soovitame lugeda juhend hoolikalt läbi, et õppida põhilised veekogul liikumise oskused ja et mõistaksid, kui tähtsad on meresõiduoskused. Soovituslik on läbida kursus, kus käsitletakse hea meresõidupraktika eeskirju ja võimalikult põhjalikult tutvuda selle spordialaga ja veekogudel liikumisega. Väga oluline on mõista, et ilmastikuolud veekogul võivad muutuda väga kiiresti. Kõiki olukordi on võimatu ette ennustada, mistõttu on tähtis harjutada kajakiga ümber minekut, õppida kuidas leida sobivat varjupaika, kui peaks tekkima vajadus ja valmisolekut muutma marsruuti ja plaane. Ehk siis tuleb arvesse võtta kõike, mida loodus võib pakkuda. Oma enda turvalisuse tagamiseks on oluline, et oleks olemas õige varustus. Igale aerutajale peaks olema iseenesestmõistetav ohutusvesti kasutamine. Samuti soovitame, et kajaki ohutusvarustusse kuuluksid ujukid või aerupadi, et tagada võimalikult lihtne ja ohutu päästeoperatsioon. Eeldame, et meie toodete omanikud saavad aru ja on teadlikud aerutamisega kaasnevatest ohtudest. Ära pelga võtta meiega ühendust, kui Sul on küsimusi, mis on seotud ohutusega või selle spordialaga üldiselt!

(7) Hoiustamine ja transport. Võimalusel võiks kajakke ladustada siseruumides ja need peaksid olema kaitstud päikesevalguse, tuule ja ilmastikuolude eest. Pikalt päikesevalguses hoiustades võib kajaki värv tuhmuda ja pikemas perspektiivis lühendada kajaki eluiga. Soovituslik on hoiustada kajak püstises asendis või näiteks riputada rihmade abil katuse alla. Teise variandina võib kajaki asetada põrandale, põhi üles- või allapoole.
Transport. Enamik kahjutusi tekib kajakkidele just transpordi ajal. Auto katuselt maha kukkuvad kajakid võivad põhjustada ka kehavigastusi ning kahjustada teisi sõidukeid. Kui kajakki transporditakse auto katusel või järelkäruga, tuleb see kinnitada väga hoolikalt. Kui kajakki transporditakse auto katusel, on soovituslik see sinna paigutada külili või põhi ülespoole. Kajaki küljed on veesõiduki kõige tugevamad kohad. Polüetüleenist valmistatud kajakke ei tohiks kunagi transportida nii, et nende põhi on vastu katusereelingut. Vastasel korral võib sinna tekkida mõlke või hõõrdumisjälgi. See risk on eriti suur, kui päike paistab ja soojendab. Kui otsustad transportida kajakki auto katusel põhi ülespoole, proovi see paigutada nii, et kokpit ei ole otseses kontaktis katuseraamiga. Kui kinnitad kajakki transpordi jaoks, ära kinnita rihmasid või köisi käepidemete külge. Need on mõeldud vaid kajaki kandmiseks, ega ole sellised kohad, mille abil võiks transpordi jaoks kajakki kinnitada. Kinnita sobivad rihmad ümber kogu kajaki kere.

(8) Kajaki hooldus. Kajaki eluiga pikeneb, kui see peale igat kasutuskorda liivast, soolast ja mustusest puhtaks pesta. Eriti tähtis ja vajalik on pedaalide, tüüri ja luukide puhastus. Kasuta puhast vett või lahjendatud seebivett. Kui kajakil on geelkate, ole eriti ettevaatlik, et ei kahjustaks kaitsvat vahakihti. Soovituslik on töödelda kajak kvaliteetse, merekõlbliku vahaga, mis kaitseb kajakki päikesevalguse eest. Polüetüleen kajakke vahatada ei ole vaja, kuid neid peaks kindlasti ka pesema. Paaditarvikute- ja värvi kauplustes on saadaval erinevaid tooteid, mis kaitsevad kajakki kahjulike UV kiirte eest.
Kriimustused. Isegi kui oled ettevaatlik, siis kajakile tekib aja jooksul kriimustusi, eriti kajaki põhjale. Nende kriimustuste pärast muretsema ei pea, sest need ei mõjuta kajaki juhitavust ega kuju. Kui tegemist on aga komposiit kajakiga ja geelpinnaga kajak, millel märkad nii sügavaid kriimustusi, et klaaskiud pind on näha, siis see vajab kindlasti parandamist.
Lekete parandamine. Kui kajaki pind on pragunenud, põhjustab see lekkeid, kuid lisaks sellele on peamisteks lekke allikateks luukide, sverdi ning vaheseinte kinnituskohad ja servad. Aja jooksul võib lekkeid põhjustada ka karm käsitlemine, pakane ja transportimine. Kuna lekked ei põhjusta tavaliselt konstruktsiooniprobleeme, piisab lekke piiramiseks sobiva hermeetiku kasutamine. Kui oled leidnud lekkekoha, pigista sobiv kogus hermeetikut katkisele kohale. Kasuta abivahendina sõrme või rätikut. Pühi ära üleliigne hermeetik. Parim variant on paranda lekkekoht kajaki siseküljelt. Kui ei ole võimalik, paranda väljastpoolt. Kui võimalik, võid lekkekohta parandada hermeetikuga nii seest kui väljast.

(9) Gelgoat pinna parandus. Komposiitkajakile tekkivaid kriimustusi ja kasutusjälgi on lihtne parandada. Gelcoat pinnakate on saadaval enamikes paatide tarvikuid müüvas poes. Eemalda kriimustuselt ja selle ümbert geelkate. Kasuta selleks tööks sobivat nuga. Lihvi seda kohta liivapaberiga, mille jämedus on kuni 220 kuni pealmine kiht on eemaldatud. Puhasta piirkond atsetooniga või lakieemaldajaga (atsetoon on väga tuleohtlik aine ja sellega tuleb olla väga ettevaatlik). Kanna piisav kogus geeli puidutükile ja lisa 4-5 tilka kõvendit 1 teelusikatäie geeli kohta. Kasuta segamispulka ja sega saadud segu üks minut (ole ettevaatlik, sest kõvendi ärritab nahka ja on silma sattumisel ohtlik). Kanna segu kiiresti remonditavale kohale. Jäta kiht töötlemata pinnast veidi kõrgem. Eemalda üleliigne noaga või atsetooniga. Lase kuivada 2-4 tundi. Niisuta parandatud kohta mõne tilka veega ja mähi ümber puutüki liivapaber, mille karedus on 320 või 400. Lihvi piirkonda, kuni see on sama kõrge kui ümbritsev pind.  Hoidke ala niiskena ja võta kasutusele liivapaber, mille karedus on 600. Lihvi ettevaatlikult. Kui soovid lisa läiget, kasutada poleerimismasinat. Optimaalse läike saamiseks võib kasutada ka kvaliteetset auto- või paadivaha. Kui töödeldava koha värv on tuhmunud võib algse värvi taastamine olla raske. Kui töödelda on vaja suurt piirkonda, on mõistlik pöörduda edasimüüja poole, kes oskab öelda, milline on parandusteks parim võimalus. Kui kajakil on konstruktsiooni kahjustused, on mõistlik pöörduda ja viia kajak spetsialistide juurde või teha parandustööd koos nendega.

(10) Surfski kajaki hooldus. Pese kajakki puhta vee või lahja seebiveega, et eemaldada sellelt mustus, sool ja liiv. Seda tuleks teha peale iga kasutuskorda.Eriti tähtis ja vajalik on pedaalide, tüüri ja tühjendusava puhastus. Kui kaitsed kajakki kahjuliku UV kiirguse eest, tagab see selle, et kajak on heas korras ka aastate pärast. Eriti tähtis on hoolitseda Pro ja Pro Ultra surfski kajakkide eest. Kaks – kolm korda aastas tuleks kajaki pinnale pihustada või kanda UV kaitset 303 Aerospace Protectant. Transportimise ei tohiks surfski kajak olla otseses kontaktis metallist katuseraamiga. Kasuta katusepehmendusi või muud kaitset, et vältida transpordi ja ladustamise ajal tekkida võivaid kahjustusi. Hoiusta oma surfski kajakki siseruumides, garaažis või muus sobivas laoruumis. Kui soovid hoida oma kajakki õues, hoia see kuivana transpordikatte all. Ära hoiusta kajakki otseses päikesevalguses.
Mõned soovitused hoiustamiseks: 1. Kasuta surfski kajaki toestuseks raami või rihmasid (umbes 1/3 kaugusele kajaki vöörist ahtri poole) 2. Veendu, et kajak on kuiv nii seest kui väljast (see on eriti oluline külmas kliimas) 3. Transpordi surfski kajakki auto transpordiruumis või paigalda sellele kate. 4. Kui kajakki on vaja hoiustada pikemaks ajaks, on soovituslik kasutada UV kaitset.

(11) Treeningkajaki hooldus. Pese kajakki puhta veega. Põhjalikumaks puhastamiseks kasuta vett, kuhu on lisatud nõudepesuvahendit või mõnda muud lahjemat vahendit.  Eemalda mustus, sool ja liiv. Eriti tähtis ja vajalik on pedaalide ja tüüri pesemine. Kui kaitsed kajakki kahjuliku UV kiirguse eest, tagab see selle, et kajak on heas korras ka aastate pärast. Eriti tähtis on hoolitseda Pro ja Pro Ultra surfski kajakkide eest. Turul on selleks saadaval lai valik tooteid. Kaks – kolm korda aastas tuleks kajaki pinnale pihustada või kanda UV kaitset 303 Aerospace Protectant. Transportimise ei tohiks surfski kajak olla otseses kontaktis metallist katuseraamiga. Kasuta katusepehmendusi või muud kaitset, et vältida transpordi ja ladustamise ajal tekkida võivaid kahjustusi. Hoiusta oma surfski kajakki siseruumides, garaažis või muus sobivas laoruumis. Kui soovid hoida oma kajakki õues, hoia see kuivana transpordikatte all. Ära hoiusta kajaki otseses päikesevalguses.
Mõned soovitused hoiustamiseks: 1. Kasuta surfski kajaki toestuseks raami või rihmasid (umbes 1/3 kaugusele kajaki vöörist ahtri poole) 2. Veendu, et kajak on kuiv nii seest kui väljast (see on eriti oluline külmas kliimas) 3. Transpordi surfski kajakki auto transpordiruumis või paigalda sellele kate. 4. Kui kajakki on vaja hoiustada pikemaks ajaks, on soovituslik kasutada UV kaitset.

(12) SeaBird Designs garanteerib, et kajakil ei ole materjali- ega tootmisdefekte. Garantii kehtib 10 aastat alates ostukuupäevast. Varuosadele on garantiiaeg 2 aastat.  Garantii kehtib kajaki algsele omanikule ja tootele, mis on ostetud otse SeaBird Designs-lt või meie ametlikult edasimüüjalt. Garantii aluseks on originaalarve. Kajakid, mis on defektsed – parandatakse või asendatakse garantii kehtivusaja jooksul tasuta, mõistliku aja jooksul. Garantii ei kata kahjustusi, mis on põhjustatud väärkasutusest, valesti kasutamises, hoolimatusest, pukseerimisest või normaalsest toote kulumisest ja kasutamisest. SeaBird Designs jätab endale õiguse otsustada, kas garantiitingimustest on kinni peetud.

(13) Kui ilmneb materjali- või tootmisdefekt, siis palume teavitada otse edasimüüjat või SeaBird Designs`i. Palume teil esitada järgnev info: teie nimi, telefoninumber, defekti kirjeldus, miks arvate, et tegemist on garantii alla mineva defektiga, ostukoht, ostu kuupäev ja ostuarve.


(14) Kontaktandmed:
Telefon: +372 552 4119
E-mail:  info@kajak-seabird.ee
Koduleht: https://kajak-seabird.ee/

Ole kursis meie tegemiste ja uute toodete, võistluste ja üritustega ning jaga oma kogemusi SeaBird toodetega meie Facebooki ja Instagrami lehel

 

     Facebook:  https://www.facebook.com/SeaBird-Designs-Eesti-1081311802066414

     Instagram: https://www.instagram.com/seabirdestonia/